MONO 2 - MMP Flash verze 2.0 - prodáno

Úvodní stránka Flash V1.0 Flash V2.0 Sting

Konfigurace: "MMP Flash"
Trup "MMP Flash" - SkloLaminát
Osazeno komponenty Kormidlo: MMP 125mm, Náhony: Pevná hřídel 4mm + 2mm struna
Motory Turnigy 3656 1800KV
Regulátor Hacker Master 70SB, 3-6S, SBEC
Akumulátor 12x NiCd Sanyo 2000 Race, 2000mAh
Servo GWS Mini 3,4kg
Vrtule Graupner K40mm DD, 1,4 pitch
Délka/Šířka 630mm(740mm přezevšechno) / 230mm
Výkon/Váha 400W / 1100g(1800g RtR)

Původní model MONO 2 jsem prodal, že jej nahradím jinou kategorií, avšak se nezadařilo, tak si MONO2 postavím znovu. Trup a kormidlo už mám doma, teď zbývá počkat, až dorazí hřídel.

27.4.2008 - Den nultý..... Konečně se mi doma sešly všechny potřebné komponenty nezbytné k započetí stavby. Trup z produkce firmy Macháň. Regulator Jeti Hacker Master 70 se spínaným BECem, dvoupólový motor Turnigy 3656 s KV 1800, servo GWS Mini, vodní chladič pro motor Feigao, zakázkové kormidlo, zakázkový lodní hřídel (to bylo ale trápení to získat), přepážka motoru, vidlička MPJet (ještě nevím, zda ji nenahradím něčí jiným), Dog-Drive MPJet, zakázkový chladič regulátoru. Dále bude potřeba CA lepidlo, Letoxit, laminovací tkanina 80g/m, mikrobalony, aerosil, laminátové desky průměru 0,5 1,0 1,5mm, nerezové imbusové šrouby M3 k nim samojistící matice, blimpy MPJet, mosazná trubička 4/3mm, silikonové hadice, samolepící suché zipy, držák antény, trubička antény, plastové lanovody, konektory 3,5 a 4mm Gold. Dále budou potřeba nějaké ty baterky a vrtule :-)

Výbavička.... Trup Flash....plus šablona přepážky

20.5.2008 - Den první..... Všechny komponenty jsou nachystány, tedy se můžeme pustit do samotné stavby. Začnu tím, že si připravím motorovou přepážku, do které jsem vyvrtal a následně vybrousil otvor, kterým bude procházet motorová příruba. Je důležité si nechat záležet a vše dělat co nejpřesněji.

Přepážka..... Přepážka.....

Následně jsem přepážku vyzkoušel nanečisto, jak sedí díry, které jsem vrtal skrz přírubu, aby bylo vše přesné. Vyzkoušel jsem nasadit tělo starého motoru, zda-li vše sedí tak jak má. S tímto motorem příjde vlepit celek do trupu. Ten jsem před samotným lepením vybrousil, aby všechny lepené součásti pevně držely.

Přepážka..... Přepážka.....

Do zrcadla jsem vyvrtal otvor, kterým bude procházet pouzdro hřídele. Nakonec jsem celek uložil do trupu a nachystal si konečnou pozici, ve které jsem přilepil přepážku ke dnu a pouzdro hřídele k zrcadlu CA lepidlem. A to bude pro tentokrát vše.

Přepážka..... Přepážka.....
 
Zrcadlo........ Zrcadlo....

16.6.2008 - Den druhý..... Dnes příjde na řadu kormidlo. Rozhodl jsem se jej umístit za vrtuli, očekávám zlepšení jízdních vlastností oproti umístění kormidla vpravo. Rameno kormidla, které mám pro tuto loď nachystané, je krátké, tedy jsem nucen vyrobit "domeček", kterým rameno prodloužím. Jako materiál jsem použil svoje oblíbené laminátové desky. Snadno se lepí, jsou pevné a výsledek vypadá perfektně.

Stavba domečku..... Domeček hotov......

Jakmile jsem měl domeček hotový, do zrcadla jsem vyfrézoval otvor, kterým vylaminují domeček kormidla zevnitř, tímto ho ještě více zpevním.

Vyfrézovaná díra do zrcadla..... Vyfrézovaná díra do zrcadla.....

Domeček včetně kormidla jsem nalepil na zrcadlo CA lepidlem, pro ustavení finalní polohy to stačí, i když mi je jasné, že toto místo je velice namáhané,... pevnost spoje obstaravá přelaminování skelnou tkaninou a mou oblíbenou směsí bavlny a mikrobalonů.

Domeček s kormidlem Domeček s kormidlem.....

Celek vypadá na lodi docela slušně, po přestříkání barvou nebude poznat, že byl domeček dodatečně dolepován.......doufám :-)

Kormidlo nalepeno..... Kormidlo nalepeno.....

17.6.2008 - Den třetí..... Dnes dokončím zatáčení lodě.... Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl umístit kormidlo za vrtuli, tak bylo nutné vymyslet držaček serva nad hřídelem. Tento jsem vyrobil opět z laminátových destiček a lepil CA lepidlem.

Držák serva..... Držák serva.....

Mezitím než pořádně vytvrdne lepidlo jsem si připravil, zatím jenom provizorní, chlazení regulátoru. Provizorní proto, že chladič je namontován až na smršťovací hadici, tedy nevím, zda bude dostatečně účinné. Následně jsem sestavil pohonnou jednotku.

Chlazení regulátoru...... Mighty power unit.....

K dokončení kompletního pohonu kormidla bylo ještě třeba zhotovit táhla a páku kormidla. V neposlední řadě je důležité vlepit přepážku (kus laminátové desky), tvořící převracecí komoru.

Pohon kormidla..... Pohon kormidla.....

18.6.2008 - Den čtvrtý..... K dokončení už zbývá zhtovení držáku antény a vstupu/výstupu chladící vody (mosazná trubička). Ted už jenom vyzkoušet za jízdy a následně povrchová úprava.

Sestaveno...... Sestaveno......
 
Sestaveno...... Sestaveno......

Začal jsem tak zlehka s povrchovou úpravou.... tuto část stavby nemám vůbec rád...vůbec mi to nejde....:-)

Povrchovka...... Trup Flash....plus šablona přepážky

15.7.2008 - Loď jsem prodal.....Nechť dělá radost svému novému majiteli.....

Úvodní stránka Flash V1.0 Flash V2.0 Sting