Robbe "Katja"

Úvodní stránka 1 2

Konfigurace: Katja setup
Trup Robbe - ABS
Osazeno komponenty Pevná hřídel - struna 2mm
Motory Mig 400 LiXx 12V
Regulátor DSYS MD20DCR
Akumulátor NanoTech 3S 2200mAh, 45-90C
Servo GWS Standard 3,6 kg/4,8V
RX Hitec HFS-06MT 40Mhz
Vrtule Raboesch 30mm/3
Délka/Šířka ?mm(?mm přezevšechno) / ?mm
Výkon/Váha ? Watt / g (g RtR)

Tady první fotečky loďky, kterou stavím pro svou přítelkyni. Snad se jí bude líbit....:-). Kátja je osazena servem GWS standard. Toto servo mě nijak nenadchlo. Koupil jsem je na základě zkušenosti se servem GWS Park, se kterým jsem maximálně spokojen. Naproti tomu verze serva ve stadardní velikosti vykazuje vůle na převodech. No pro použítí v Katji na kormidlo to moc nevadí, ale do letadla bych si toto servo určite nedal. O regulaci otáček se stará regulátor DSYS MDC20A. S tímto regulátorem jsem spokojen. Velice se mi zamlouvá omezení výkonu v obou dvou směrech (Ne každý má počitačové rádio). Moror byl původně MIG 480 7,2V Racing. S tímto motorem byla jízda velice rychlá, bohužel se lodi nechtělo v rychlosti moc zatáčet. Teď Katju pohání MIG 400 7,2V. Energie pro pohon i BEC se bere z různých akumulátorů, 6čl GP2000 až 8čl Sanyo 1700SCR.

-=KATJUŠKA=- Tak takto to vypadá uvnitř.

Motor pohání třílistou lodní vrtuli Graupner o průměru 30mm. Vrtule je moc lehká, lepší by byla dvoulistá průměr 25-28 mm se stoupáním 1,2 rovněž od Graupnera, avšak pro normální ježdění třílist stačí. Motor je samozřejmě vybaven vodním chlazením. Nasávání je před kormidlem, výstup je vyveden na levou stranu tak, aby byl pod úrovní hladiny, když loď stojí na místě.

-=KATJUŠKA=- Tak takto to vypadá uvnitř.

Tady již s nástřikem.

-=KATJUŠKA=- -=KATJUŠKA=-

Toto je Katja skoro ve finální podobě. Doplní se snad již jen pár drobnoustí jako reflektor, žebřík do vody, zachraný kruh, hasičák a madla....

-=KATJUŠKA=- -=KATJUŠKA=-

Nezbývá než počkat až roztají ledy a jde se na vodu. Sám jsem zvědavý jak poplave :-)

31.3.2009 - Katjuška doznala během let pár úprav....později rozepíšu, zatím foto....

-=KATJUŠKA=- -=KATJUŠKA=-

21.11.2009 - Nový doplněk lodi, myslím že Katji docela sluší :-) K původní stavebnici byl přibalen třílist 25mm průměr. Když jsem loď stavěl tak jsem již věděl, že ho nepoužiju. Místo toho jsem použil třílist 30mm Graupner. S tímto Katja moc nechce couvat a ani kupředu to není žádná sláva. Proto jsem Katji pořídíl 30mm šroub od firmy Raboesch, který je zatím neotestován. Aktualně je loď osazena motorem Mig 400 LiXx 12V, regulátor DSYS 20A, zdroj energie je 2S2P PowerIon 1300mAh. Bohužel, ani s aku v kombinaci 2P doba jídy nepřesáhne 40min.

Setup 2009.... Oláfek na vodě...

Úvodní stránka 1 2