Rybářský Kutr "Olaf"

Úvodní stránka 1 2

Olaf je moje prvotina a zároveň pýcha. :-) Loďku jsem dostal jako malý kluk od svých prarodičů, tehdy jsem neměl dost zkušeností a zručnosti stavebnici postavit a tak ležela asi 15 let na půdě. Byla původně určena pro pohon motorem "Modela" na CO2. Toho se však nikdy nedočkala. První experimenty byly s motorkem "IGLA" a plochou baterií jako volně plovoucí model. Takto zůstala po dlouho let. Až když jsem jednou náhodou našel motor MIG 400 7,2 V, rozhodl jsem se ji zrekonstruovat a vybavit RC soupravou.

Oláfek na vodě... Oláfek na vodě...

Pohon původně tvořil nalezený MIG 400 7,2V napájen šestičlánkem GP 2000mAh. S touto baterií vydrží jezdit na vodě asi necelou hodinu. Teď je v lodi namontován MIG 400 12V Lixx kvůli zvýšení účinnosti, se kterým už lod' vydřží jezdit asi dvě hodiny. Motor je na přímo a velice předimenzován. Regulátor je obousměrný 10 ampérový maličký DSYS. Po roce došlo ještě k jedné úpravě pohonu. Protože baterie jsou umístěny v trupu téměř vepředu, dochází k většímu noření přídě než by se mi líbilo. Proto byl nainstalován držák pro dvoučlánek Li-Pol 1350mAh. Jako poslední věc jsem loďku dovybavil osvětlením, pomocí LED diod.

Oláfek na vodě... Oláfek na vodě...

Lodička je velice lehká, asi 700g, tak s ní lze jezdit jen za mírného větru, kdy si člověk může vychutnat pomalou a klidnou jízdu.

Oláfek na vodě... Oláfek na vodě...
 
Oláfek na vodě... Oláfek na vodě...

Úvodní stránka 1 2